ÎNFRÂNGERE SCUZABILĂ

Handbal Club Buzău a pierdut, vineri seară, partida cu CSM Focșani disputată la Sf. Gheorghe, în al treilea turneu al Ligii Naționale de handbal masculin, contând pentru etapa a 10-a. Fără 9 jucători și antrenorul Pero Milosevic, toți aflați în izolare, după ce au fost testați pozitiv, și fără să se fi antrenat deloc în ultimele zece zile, echipa buzoiană a încercat să ofere o replică cât mai puternică. Conduși de pe bancă la acest meci de „secundul” Bogdan Constantin, buzoienii s-au prezentat nesperat de bine în prima repriză, iar în primele 20 de minute au avut chiar și avantaj pe tabelă. Totuși hanbaliștii din Focșani au intrat la pauză în avantaj: 10-8. Din păcate, ritmul buzoienilor a început să se rupă, treptat, în partea secundă, iar lipsa antrenamentelor și-a spus cuvântul. Focșaniul a pus stăpânire pe joc și-a s-a impus clar în final: 19-23.