VICTORIE PREȚIOASĂ

Victorie prețioasă pentru Gloria Buzău, în Liga a 2-a de fotbal, după eșecul oarecum surprinzător de pe teren propriu suferit etapa trecuta cu trupa din Miercurea Ciuc. A fost unul dintre cele mai bune meciuri ale buzoienilor in actuala ediție de campionat, iar succesul a venit logic. Gloria s-a impus cu 2-0 (la pauză 0-0) in fata celor de la CSM Slatina, la capătul unei partide pe care a dominat-o destul de clar. Tucaliuc, în minutul 48 și Nedelea, în minutul 76, au semnat reușitele buzoienilor,  iar formația din Crâng va avea următoarele două meciuri pe teren propriu. Mai întâi cu Viitorul Pandurii Tg Jiu, partida restanta, apoi urmează Comuna Recea, in cadrul etapei cu numărul 11. După 9 meciuri disputate în Liga 2, Gloria Buzău acumulează 12 puncte în clasament.